Të fundit:

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar...

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ancelotti ia lë Realit të vendosë për të ardhmen e tij

Extra AL PVC

Në konferencën e sotme për media para “El Clasicos” së dielës me Barcelonën, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti u pyet rreth të ardhmes së tij te kampioni evropian.

Tash e disa kohë spekulimet nuk ndalen për Ancelottin, ku vazhdimisht sugjerojnë se trajneri italian do të largohet në fund të këtij sezoni nga Reali.

Por, si duket këto spekulime nuk janë aspak të vërteta, pasi që Ancelotti tha se nëse do të kishte mundësi do të qëndronte tërë jetën si trajner i Realit.

“Klubi duhet të vendosë. Unë do të dëshiroja shumë që të qëndrojë te Real Madridi për gjithë jetën time, por është e pamundur. Dua që të vazhdojë këtu”, tha Ancelotti.

“Nëse dëshirojnë që unë të qëndrojë tre muaj, do t’i shijoj tre muaj. Nëse dëshirojnë tre vite, do t’i shijoj tre vite”, tha më tej Ancelotti.

Kontrata aktuale e Carlo Ancelottit me Real Madridin skadon më 30 qershor të vitit 2024.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar...

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për...

Pacolli: Rregulla dhe gjoba të reja për shkelësit e Trafikut Rrugor

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, nëpërmjet rrjetit social...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me klubin e Bayer Leverkusenit në Bundesligë. Xhaka ka shënuar të premten në sfidën që Leverkuseni po...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Ai, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe...

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, përsëriti se SHBA është e shqetësuar se Qeveria e Kosovës nuk...