Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

38 vjeçarit në Mitrovicë policia i konfiskon një armë dhe pesë fishekë

Extra AL PVC

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është konfiskuar një armë zjarri me pesë fishekë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut.

“Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale, thuhet në njoftim.

I dyshuari A.H., 38 vjeçar, pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve”.

Njoftimi i plotë:

Policia në Mitrovicë konfiskon një armë zjarri

Mitrovicë, 18 shtator 2023

Në orët e paradites se sotme Policia në Mitrovicën e Jugut, kanë konfiskuar një armë zjarri.

Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale.

Në cilësi të të dyshuarit është shoqëruar në Stacionin Policor, A. H., 38 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, pas intervistomi me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar për veprën penale: ,,Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, ndodhur në maj 2023 në Zveçan. Lajmin...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga homologu i tij në Maqedoninë e Veriut. Konjufca bëri të ditur se kjo pritje ndodhi...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F. Kennedy Jr. që të kualifikohet për të marrë pjesë në debatin e parë televiziv për...