Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës shkel Kushtetutën, është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

200 milionë për sezon, Ronaldo shumë afër klubit të ri

Extra AL PVC

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo pritet të bëhet me skuadër të re pas Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Siç bëhet e ditur nga “Marca”, Ronaldo pritet t’i bashkohet skuadrës së Al-Nassr pas Kupës së Botës pasi që raportohet se ka arritur marrëveshje në vlerë prej 500 milionë eurosh me klubin nga Arabia Saudite.

37 vjeçari është në kërkim të skuadrës së tij të re pasi që Manchester United i shkëputi kontratën në përgjigje të intervistës bombastike të tij me Piers Morgan.

Krerët e United ishin të nevrikosur që Ronaldo e pranoi se ai nuk ka respekt për Erik ten Hag dhe se e akuzoi drejtuesit e klubit se ata dështuan për të përmirësuar kushtet në qendrën stërvitore.

Ronaldo, i cili kishte edhe shtatë muaj të mbetur në kontratën e tij me “Djajtë e Kuq” e cila kishte një vlerë prej 580,000 në javë, nuk morri dëmshpërblim nga United pas largimit të tij.

Por pesë herë fituesi i Topit të raportohet se tani ka arritur një marrëveshje në parim për t’u transferuar te skuadra e Al-Nassr.

“Marca” pretendon se Ronaldos i është ofruar një kontratë dyvjeçare e gjysmë me vlerë prej 200 milionë eurosh në sezon.

/TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës shkel Kushtetutën, është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Ministria e Arsimit dhe Shkencës me shkrim i ka...

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70 për qind...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës shkel Kushtetutën, është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të vendit Albin...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do...