Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: SHBA-ja

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Bie inflacioni në SHBA

Sipas shifrave zyrtare të publikuara të martën, inflacioni vjetor i konsumatorit në SHBA arriti në 7.1% në nëntor, duke u zbutur nga 7.7% në...

​SHBA dënon incidentet e dhunshme në veri të Kosovës

Shtetet e Bashkuara dënuan incidentet e dhunshme të ditëve të fundit në veri të Kosovës, tha një zëdhënës i Departamentit të Shtetit për shërbimin...

Tahiri për veriun: Republikës sonë më shumë se kurrë i duhet koordinimi me ShBA-në

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri, tha se Republikës sonë më shumë se kurrë i duhet koordinimi me SHBA-në. Ai në seancën e...

SHBA-të kërkojnë që të lejohet regjistrimi bashkësive fetare pavarësisht numrit të anëtarëve

Në dëgjimin publik për projektligjin e Lirive Fetare, Ambasada Amerikane në Kosovë ka kërkuar që të lejohet regjistrimi i bashkësive fetare pavarësisht numrit të...

Hovenier thotë se lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë që kërkon partneritet

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka thënë se lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë dhe kërkon partneritet në mes të gjithë akterëve,...

PSHDK: Qeveria ta shfrytëzojë këtë mobilizim të SHBA-së dhe BE-së për të arritur marrëveshjen me Serbinë

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës (PSHDK) ka shprehur shqetësime për aspektin e sigurisë, drejtësisë, por edhe ekonomisë në vend. Kjo parti kërkon nga Qeveria...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...