Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Edita Tahiri

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Tahiri: Më në fund foli presidentja Osmani, e mbrojti Kosovën, e hoqi frikën, u këndell

Ish-kryenegocitorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pasi presidentja, Vjosa Osmani, kritikoi ashpër Qeverinë e Kosovës për moskoordinim rreth dërgimit...

Tahiri: Në vend se të ishte kryeministër i lekut, Kurti bëhet kryeministër i dinarit

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, mëngjesin e sotëm ka adresuar kritika ndaj kryeministrit Albin Kurti, për çështjen e dinarit. Ajo ka ironizuar me Kurtin duke thënë se...

Tahiri: Edhe e ofruan Asociacionin edhe morën grushte nga treshja evropiane

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar nëpërmes një statusi, duke komentuar zhvillimet e fundit në lidhje me anëtarësimin e...

Edita Tahiri: Escobari e heshti Kurtin

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka reaguar pasi emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin...

Tensionet në veri, Tahiri: Pa amerikanët, situata ka potencial të përkeqësohet

Ish-kryenegociatoria, Edita Tahiri, ka folur për situatën në veri të vendit, sipas saj, situata në veriun e Kosovës është shqetësuese, prandaj duhen matur mirë...

Edita Tahiri: Veriu po rrezikohet nga hapat e gabuar të Qeverisë Kurti

Ish-kryenegociatorja në dialogun Kosovë – Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar për zhvillimet e fundit në veri, duke thënë se kjo pjesë po rrezikohet nga...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...