Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Teknologji

Pas “rënies” së Facebook, Musk tallet me rivalët: Nëse jeni duke lexuar këtë postim, do të thotë se serverët tanë janë duke punuar

Pas “rënies” së Facebook, Elon Musk pronar i rrjetit social X si dhe përdoruesit e këtij rrjeti, filluan të tallen në llogari të rivalëve. Musk...

Bien Facebook, Instagram e Threads

Shumë përdorues nga e mbarë bota po kanë probleme të qasen në llogaritë e tyre në Facebook dhe Instagram. Përdoruesit thonë se pavarësisht se po...

Instagram prezanton një funksion të ri për postimin e fotove

Rrjeti social Instagram së fundmi ka shtuar një veçori të re për përdoruesit e iOS që do ta bëjë më të lehtë postimin e...

Cilat janë projektet tjera të anuluara nga Apple përveç prodhimit të veturës elektrike?

Apple së fundmi ka hequr dorë nga planet për të hyrë në industrinë automobilistike me “veturën e saj misterioze elektrike”. Bëhet e ditur se në...

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia, do të “ringjallë” telefonin e përdorur nga Barbie. Nëse keni pyetur veten se kur markat do...

Ky “robot, mbledhës i mbeturinave” mund të rendit mbi 500 lloje plehrash në pak sekonda

Robotët, ndër tjerash, tanimë po marrin përsipër edhe punën e klasifikimit të plehrave dhe shndërrimit të tyre në burime të vlefshme. Dhe këtë po e...

Google konfrontohet me Indinë shkaku i përgjigjes së chatbot-it me Inteligjencë Artificiale

Një përgjigje nga platforma me Inteligjencë Artificiale (Al) Gemini e Google ka “provokuar” një konfrontim midis kompanisë dhe qeverisë indiane. Gazetari Arnab Ray i ka...

Zgjatet jetëgjatësia e baterisë për iPhone 15

Apple ka dyfishuar jetëgjatësinë e baterive në pajisjet iPhone 15, të paktën në të dhënat e ofruara nga kompania. Në një dokument mbështetës të përditësuar...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...
spot_img