Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Sport

Argjentina merr një barazim në fund ndaj Marokut, por aksioni i golit të parë të marokenëve ishte ‘vepër arti’

Maroku dhe Argjentina barazuan me rezultat 2-2 në xhiron e parë të fazës së grupeve të Lojërave Olimpike të Paris 2024, por goli i...

Nga çfarë përbëhen medaljet e Lojërave Olimpike Parisit 2024 dhe sa para vlejnë ato?

Medalja olimpike është një nga shpërblimet më të çmuara për një atlet. Rëndësia e tyre dihet nga të gjithë, por ka të dhëna të...

Një ide se di ta ‘ngjallin’ Antonyn, Man Utd kërkon mbrojtësin anësor të Bayern Munich

Manchester United po synon të ofrojë mbrojtësin e djathtë të Bayern Munichut, Noussair Mazraoui për të përmirësuar formën e Antonyt, i cili aspak nuk...

Ku qëndron Real Madridi mes shpenzuesve më të mëdhenj të verës pas nënshkrimit të Mbappe?

Real Madrid përfundoi një nga sagat më të gjata të transferimeve në futboll duke nënshkruar zyrtarisht Kylian Mbappe në qershor. Francezi do të veshë fanellën...

Soules i është dhënë ultimatum nga Juventusi, oferta e anglezëve më e mirë se sa e Romës

Juventusi i ka dhënë Matias Soules një ultimatum të qartë, pasi Roma dhe Leicester Cityt vazhdojë ta duan në skuadrat e tyre. Dy klubet i...

Man Utd nuk heq dorë nga ylli i PSG-së

Klubi anglez, Manchester United mbetet në kontakt dhe në bisedime me Paris Saint-Germain për mesfushorin Manuel Ugarte. Mesfushori i Uruguait dëshiron një lëvizje në Old...

Atletes franceze i ndalohet të mbajë shami në hapjen e Lojërave Olimpike “Paris 2024”

Sounkamba Sylla, një vrapuese franceze dhe anëtare e ekipit të stafetave 4×400 metra, zbuloi në llogarinë e saj në Instagram të hënën se nuk...

Zyrtare, Sylvinho vazhdon me Shqipërinë

Sylvinho edhe zyrtarisht do të vazhdojë të jetë trajner i Shqipërisë, ka konfirmuar Federata Shqiptare e Futbollit të mërkurën. Trajneri brazilian ka rinovuar kontratën deri...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...
spot_img