Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Maqedonia e veriut

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Qeveria e re/ “ZNAM” futet në kombinim, negociata VMRO –VLEN – ZNAM!

Krahas me koalicionin VLEN, partia fituese e zgjedhjeve VMRO-DPMNE-ja ka nisur negociatat edhe me Lëvizjen “Znam” të Maksim Dimitrievskit. Është mbajtur takimi i parë zyrtar...

Greqia dhe Bullgaria porosisin RMV-në të ketë kujdes

Deklarata e presidentes Gordana Siljanovksa Davkova, gjatë betimit si presidente, e cila në vend të emrit kushtetues Republika e Maqedonisë së Veriut tha vetëm...

Besnik Bislimi uron VMRO- në: Kosova gatshme të punojë së bashku drejt forcimit të marrëdhënieve ndërshtetërore

Zëvendëskryeministëri i Kosovës, Besnik Bislimi ka uruar subjektin politik nga Maqedonia e Veriut VMRO për fitoren e arritur të mërkurën e 8 majit në...

Presidentja e parë grua e Maqedonisë së Veriut: Ballkani së pari, pastaj Brukseli

Për herë të parë që nga pavarësimi në vitet ‘90, Maqedonia e Veriut zgjodhi një grua për presidente të shtetit. Profesoresha universitare, Gordana Silanovska-Davkova, e...

VMRO prin ndaj LSDM-së

Nga 420 mijë vota të numëruara deri më tani, ndërmjet VMRO-së dhe LSDM-së, prin ajo e para, pra VMRO e cila ka deri tash...

​Osmani pas aplikimit të Kosovës në BE: Maqedonia e Veriut e gatshme të ndihmojë në këtë proces

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka uruar popullin dhe institucionet e Republikës së Kosovës për aplikimin për anëtarësim...

Kapërcimi i gjuhës së urrejtjes kërkon kohë, thonë ministrat e jashtëm të Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut

"Kapërcimi i gjuhës së urrejtjes është një proces i gjatë dhe mënyra për ta tejkaluar është komunikimi", tha të mërkurën ministri i Jashtëm i...

Osmani: Maqedonia e Veriut asnjëherë nuk do t’i vendosë viza Kosovës

Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, foli në lidhje me gabimin e Komisionit Evropian, që ka kërkuar...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...