Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Kryeministri

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Kurti: Shumëgjuhësia është e rëndësishme për multikulturalizmin dhe e ndihmon atë

Në Ditën ndërkombëtare të gjuhës amtare, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim grupin punues për formimin e Njësisë për harmonizim...

Gjoshi: Kryeministri Kurti po i shërben Serbisë, më shumë se Vuçiqi

Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, po i shërben Serbisë, me diskursin e tij kundër aleatëve dhe miqve të...

​Rama: Korridori 8, zyrtarisht i përfshirë në rrjetin e infrastrukturës rrugore e hekurudhore të BE-së

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në prezantimin e projektit për ndërtimin e portit të ri tregtar të Durrësit në Porto Romano, nga studioja...

Kryeministri Kurti përplaset me deputetin Hoti për asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, janë përplasur në seancën e sotme të Kuvendit, lidhur me asociacionin e komunave...

Deliu–Kodra: Shteti ka dështuar të ofrojë mbrojtje për tashmë të ndjerën

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra ka thënë se kanë dorëzuar mocionin për interpelancë me kryeministrin, Albin Kurti. Pas vrasjes së gruas shtatzënë, 35 vjeçare,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...