Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: KQZ

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

KQZ pezullon të gjitha aktivitetet për përgatitjen e zgjedhjeve të parapara në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim të dielën në mbledhjen e saj, për pezullimin e të gjitha aktiviteteve të planifikuara më herët për...

Zgjedhjet në Veri: KQZ publikon rekomandimet për ndërrimin e qendrës së votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar njoftimin duke bërë të ditur procedurat për ndërrimin e Qendrës së Votimit për zgjedhjet e parakohshme në komunat...

KQZ-ja vazhdon përgatitjet përkundër incidenteve, Radoniqi: Jemi të angazhuar për zgjedhje demokratike në veri

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka thënë se kanë marrë të gjithë hapat për përgatitjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në katër...

Osmani: Situata në veri eskalon për shkak te bandave kriminale që përkrahën nga Vuçiq

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se situata në veri eskalon për shkak te bandave kriminale që përkrahen nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. "Sikurse...

KQZ mblidhet pas situatës në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet në ora 18:00 për të diskutuar situatën e sotme (e martë) ku zyrtarët e tyre kanë shkuar...

KQZ: Sot fillon aplikim për votimin me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se më 6 dhjetor ka filluar periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës për zgjedhjet e parakohshme...

Qasja e KQZ-së në vendvotime, policia dhe zyrtarët komunalë të zgjedhjeve në veri sot shkojnë nëpër zyra

Policia e Kosovës së bashku me zyrtarët komunalë të zgjedhjeve të katër komunave veriore, sot (e martë) do të shkojnë në zyrat komunale. Kështu u...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...