Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Inflacioni

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Inflacioni në Evropë ngadalësohet sërish, kostoja e jetesës mbetet ende e lartë

Evropa përfundoi një vit të vështirë me një farë lehtësimi të nivelit të inflacionit. Por ndërsa kostoja e jetesës mbetet ende jashtëzakonisht e lartë,...

Çmimet e konsumit në Spanjë u rritën me 6.8% në nëntor

Inflacioni vjetor i Spanjës ishte 6.8% në nëntor, duke u zbutur nga 7.3% në tetor, treguan shifrat zyrtare të mërkurën. Sipas të dhënave të autoritetit...

​Bie inflacioni në SHBA

Sipas shifrave zyrtare të publikuara të martën, inflacioni vjetor i konsumatorit në SHBA arriti në 7.1% në nëntor, duke u zbutur nga 7.7% në...

Shqipëri, ngadalësohet rritja e çmimeve, inflacioni 7.9% në nëntor

Inflacioni, që mat ndryshimin vjetor të çmimit të mallrave në Shqipëri shfaqi shenja ngadalësimi në nëntor. Instituti i Statistikave publikoi sot Indeksin e Çmimeve të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...