Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Aleksandar Vuçiq

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Vuçiq pas fitores në zgjedhje lokale poston video nacionaliste për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka postuar në Instagram një video provokuese nga festa e tij pas shpalljes së fitores së djeshme në zgjedhjet...

Osmani: Autorët që ende vrapojnë të lirë në Serbi duhet të mbajnë përgjegjësi

Dje u bënë një vit nga protestat e dhunshme të serbëve në veri të Kosovës nga ku ishin lënduar 93 pjesëtarë të KFOR-it.  Presidentja...

Pse Kosova nuk ka nevojë të jetë në ankth nga kthimi i mundshëm i Donald Trump-it në pushtet?

Shkruan: Afrim Kasolli Kam shkruar edhe në te kaluarën, se në dallim nga opinioni dominues se presidenti serb Aleksandër Vuçiq, e ka sabotuar procesin e...

Vuçiq kapet me ndërkombëtarët që janë pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mbrëmë ka deklaruar për mediat në Serbi se nuk është e sigurt që Kosova nuk do të jetë në...

Scholz i kërkon Serbisë ta zbatojë Marrëveshjen e Ohrit

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, i ka kërkuar Serbisë që ta zbatojë Marrëveshjen në rrugën drejt normalizimit të raporteve me Kosovën, që njihet edhe...

Kurti: Jo Zajednicës edhe atëherë edhe sot

"Parulla jonë kryesore ka qenë punë dhe drejtësi, jo Zajednicës edhe atëherë edhe sot, pra jo as sot, por edhe sot". Kështu ka deklaruar kryeministri...

Përfundon takimi mes Escobarit dhe krerëve të opozitës

Ka përfunduar takimi, i cili ka zgjatur rreth një orë e gjysmë, mes të dërguarit të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe përfaqësuesve...

Vuçiq: Prishtina po e shkel zyrtarisht Marrëveshjen e Uashingtonit, përgjigja e Beogradit sonte

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se “Prishtina do të shkelë zyrtarisht Marrëveshjen e Uashingtonit duke dorëzuar kërkesën për anëtarësim në BE dhe...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...