Të fundit:

Arsyeja më e mirë përse nuk bën të grindemi

Ndonëse shumica e ekspertëve do të thonë që është...

Gjashtë gjëra MOS ia tregoni askujt!

E para që duhet të mbroni si sekret, thonë...

Ja pse truri ynë lodhet pasdite!

Nëse ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur pas dreke,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Parlamenti Evropian kërkon hetim për Oliver Varhelyin, dyshimet për punën e tij

ISP Broadcast

Deputeti i Parlamentit Evropian, Thijs Reuten, ka bërë të ditur se si Komision i Parlamentit për Punë të Jashtme kanë kërkuar hetim mbi sjelljen e Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi.

Siç ka shkruar holandezi Reuten, hetimet duhet të bëhen bazuar në raportet të cilat thonë se Varhelyi qëllimshëm ka minuar reformat për demokraci dhe sundtim të ligjit në vendet që synojnë anëtarësimin e në Bashkimin Evropian.,

“Komisioni i Parlamentit për Punë të Jashtme kërkon një hetim mbi sjelljen e Komisionerit për Zgjerim z. Varhelyi lidhur me raportet se ai minon qëllimisht demokracinë dhe reformat e sundimit të ligjit në vendet që synojnë anëtarësimin në BE”, ka shkruar Reuten.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Arsyeja më e mirë përse nuk bën të grindemi

Ndonëse shumica e ekspertëve do të thonë që është...

Gjashtë gjëra MOS ia tregoni askujt!

E para që duhet të mbroni si sekret, thonë...

Ja pse truri ynë lodhet pasdite!

Nëse ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur pas dreke,...

Gjumi jokualitativ ndikon në shëndetin mendor

Shumë studime kanë treguar se njeriu ka nevojë për...

Arsyeja më e mirë përse nuk bën të grindemi

Ndonëse shumica e ekspertëve do të thonë që është mirë të mos i mbajmë brenda nesh ndjenjat, qofshim të këndshme apo më pak të...

Gjashtë gjëra MOS ia tregoni askujt!

E para që duhet të mbroni si sekret, thonë dijetarët, janë planet tuaja largpamëse. Kjo botë, ndonëse është e krijuar në të vërtetën, megjithatë kërkon...

Ja pse truri ynë lodhet pasdite!

Nëse ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur pas dreke, është diçka plotësisht e natyrshme. Sipas Dr. Fiona Kerr, specialiste neurologe nga Universiteti i “Adelaide”, njerëzit...