Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Kosova është shtëpia ime”, Marin Mema kërkon nga të rinjtë mos ta braktisin vendin

Extra AL PVC

Gazetari i njohur shqiptar Marin Mema i cili ka fituar zemrat e publikut me punën e tij ka qëndruar gjatë javës në Kosovë.

Ai mes tjerash e ka quajtur Kosovën si shtëpinë e tij.

“Kosova është shtëpia ime, unë ashtu e shoh, ashtu duhet ta shoh secili shqiptar që e ndjen vetën të tillë, nuk mund të ketë ndasi” tha Mema.

Gjatë intervistës së tij, pashmangshëm që u përmend edhe një faktor shumë shqetësues për popullin shqiptar e që është braktisja e vendit nga të rinjtë.

Mema ka folur edhe për punën e tij të vështirë në terren, bashkimin kombëtar e po ashtu edhe për jetën e tij personale.   /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit, është e kushtueshme. Sipas statistikave, një familje amerikane shpenzon rreth 11 000 dollarë vetëm për vitin...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër deri në tre metra e degëzuar dhe me gjemba të fortë, me lule në ngjyrë...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...