Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

“Kosova është shtëpia ime”, Marin Mema kërkon nga të rinjtë mos ta braktisin vendin

ISP Broadcast

Gazetari i njohur shqiptar Marin Mema i cili ka fituar zemrat e publikut me punën e tij ka qëndruar gjatë javës në Kosovë.

Ai mes tjerash e ka quajtur Kosovën si shtëpinë e tij.

“Kosova është shtëpia ime, unë ashtu e shoh, ashtu duhet ta shoh secili shqiptar që e ndjen vetën të tillë, nuk mund të ketë ndasi” tha Mema.

Gjatë intervistës së tij, pashmangshëm që u përmend edhe një faktor shumë shqetësues për popullin shqiptar e që është braktisja e vendit nga të rinjtë.

Mema ka folur edhe për punën e tij të vështirë në terren, bashkimin kombëtar e po ashtu edhe për jetën e tij personale.   /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...