Të fundit:

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Histori

Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet...

Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet për politikat...

Historia si hyri SHBA në Luftën e Dytë Botërore

Më 7 dhjetor të vitit 1941, ndodh një sulm i papritur ushtarak ajror nga marina perandorake japoneze kundër bazës detare të Shteteve të Bashkuara...

110 vjetori i krijimit Forcave të Armatosura

Forcat e Armatosura u krijuan në 4 dhjetor të 1912-ës pak ditë pas krijimit të Shtetit të parë Shqiptarë në Vlorë. Krijimi i Forcave të...

Bibliografia e Hasan Kaleshit

Nga: Feti Mehdiu Prof. dr. Hasan Kaleshi, 1922-1976 për atë periudhë jo të gjatë të veprimtarisë së tij shkencore ka dhënë kontribut shumë të çmueshëm...

Gjuhët që janë lënë në harresë

Diversiteti gjuhësor është arsyeja kryesore pas proceseve që filluan në fund të shekullit të XX. Zhdukja e formave të komunikimit të folur dhe të...

Porosia e Ismail Qemalit për gjuhën shqipe

Me rastin e 110-vjetorittë Pavarësisë së Shqipërisë (1912-2022), me dëshirën e mirë që ta shtojmë kujdesin për kulturën e gjuhës shqipe në të gjitha...

Kush është Selman Kadria, personazhi i shumë këngëve patriotike?

Selman Kadria lindi 1906 në Cërcë të Istogut dhe vdiq në vitin 1938. Për atë janë thurur shumë këngë, sepse ai ka vrarë kryetarin e...

Origjina e emrit Kosovë, historianët kanë mendime të ndryshme

Historia pjesën e territorit ku është sot Kosova, e njihte me emrin Dardani, si pjesë e një koncepti më të madh, të quajturi “Iliri”. Shumë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Drejtori i PK-së: Ushtrimet ushtarake u mbajtën poligonin e ushtrisë serbe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
spot_img