Të fundit:

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës...

Shqipëri, eksportet e tekstileve dhe këpucëve 22.4 miliardë lekë gjatë janarit e shkurtit

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve, që përbëjnë një zë...

24 vjet nga masakra e 243 personave në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ia del Argjentina, kualifikohet tutje në Botëror

ISP Broadcast

Argjentina ka arritur që ta sigurojë një vend në mesin e 16 skuadrave më të mira të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar.

Këtë sukses skuadra e Lionel Scalonit e ka arritur duke iu falënderuar fitores ndaj Polonisë me rezultat 2-0 në rrethin e fundit të ndeshjeve në grupin C.

Pjesa e parë ishte tragjike për Argjentinën pasi ylli i tyre, Lionel Messi e humbi penalltinë në minutën e 39′, por situata ndryshoi për të mirë me të nisur pjesa e dytë.

Ishte Mac Allister ai që në minutën e 46′ e kaloi në avantazh Argjentinën, kurse Julion Alvarez vulosi fitoren e tyre me golin e tij në minutën e 67′.

Kështu Argjentina e mbyll si lidere e grupit C me gjashtë pikë, dy më shumë se Polonia e vendit të dytë.

spot_img

Të fundit

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës...

Shqipëri, eksportet e tekstileve dhe këpucëve 22.4 miliardë lekë gjatë janarit e shkurtit

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve, që përbëjnë një zë...

24 vjet nga masakra e 243 personave në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të...

​Kurti: E kemi përgjegjësi që brezat e ardhshëm mos të kalojnë nëpër vuajtjet që kaluam ne

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë homazhe sot...

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë shprehen të zhgënjyer me qasjen e Qeverisë së Kosovës, karshi zbardhjes...

Shqipëri, eksportet e tekstileve dhe këpucëve 22.4 miliardë lekë gjatë janarit e shkurtit

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve, që përbëjnë një zë të rëndësishëm të tregtisë së jashtme të Shqipërisë, gati 28% të vëllimit, vijuan rikuperimin edhe...

24 vjet nga masakra e 243 personave në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...