Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Xhuli Nura: Jam rrëzuar 100 herë në jetën time, kam humbur para – çohem me rëndësi

Extra AL PVC

Xhuli Nura është një nga personazhet më të pranishme në media e shtypin rozë.

Ajo trajton tema nga më të ndryshmet përmes rrjeteve sociale, e shpesh jep edhe këshilla.

Në një të fundit, ajo ka folur për sfidat e jetës, me të cilat përballet thuajse çdo njeri.

Modelja nga Drenica thotë se nuk është e rëndësishme sa rrëzohesh, por se sa herë ngritesh pas saj.

Ish-banorja e Big Brother VIP Kosova thekson se çdo njeri bën gabime, e që më pas mëson prej tyre.

“Kjo është që rinisë gjithmonë i them, bëni gabimet e juaja, mos u frikësoni, jeta është plot sfida. Por kur e ke guximin dhe fortësinë, atë dashurinë për jetën rrëzohesh, ani çka ka që rrëzohesh. Unë jam rrëzuar 100 herë në jetën time, kam investuar në biznese që nuk ia ka vlejtur. Kam humbur pare, po çka ka gajle, paret bëhen”, u shpreh ajo.

E njëjta tutje tha: “Okej, më ka keqtrajtuar dikush nuk janë krejt njerëzit e këqij, okej fatkeqësisht më është bërë padrejtë, më kanë marrë vendin e parë të dytë s’ka rëndësi edhe, unë e di që e bëj timen prapë çohem është me rëndësi. Nuk është rëndësi sa herë rrëzohesh, por është me rëndësi sa herë ngritesh”.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...