Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

U lëndua nga ‘ndërhyrja’ e sigurimit, Morata qetëson tifozët me një përgjigje komike

Extra AL PVC

Sulmuesi i Spanjës, Alvaro Morata ka thyer heshtjen dhe ka folur pas ‘ndërhyrjes’ së sigurimit në të, pas fitores ndaj Francës të martën mbrëma.

Spanja fitoi me rikthim ndaj Francës me rezultat 2-1 në gjysmëfinalen e Copa America, duke siguruar një vend në finalen e madhe.

Megjithatë, festa e spanjollëve për një moment u ndal, pasi një sigurim i stadiumit rrëshqiti dhe rrëzoi sulmuesin Morata, i cili u duk se u lëndua

Por, për fatin e kombëtares La Roja dhe vetë lojtarit, lëndimi nuk ka qenë aspak serioz dhe gjithçka ishte një dhimbje e momentit.

Sot (e mërkurë), skuadra spanjolle u largua nga hoteli i përqendrimit në Munih në orën 10 të mëngjesit, duke u nisur drejt vendin ku do të qëndrojnë deri para finales së madhe të Euro 2024.

 

Trajneri Luis de la Fuente i ka dërguar një mesazh spanjollëve duke i kërkuar që të vazhdojnë kështu dhe të mos ndalojnë së bëri tifo për skuadrën.

Nga ana tjetër, Morata bëri ‘shakanë’ e ditës. I pyetur për gjendjen fizike pas ‘ndërhyrjes’ nga sigurimi, sulmuesi tha se ky është “karton i verdhë dhe kaq” dhe se prezenca e tij në finale nuk është në rrezik.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...