Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

U kthye në hero në ndeshjen ndaj Gjermanisë, Merino drejt transferimit tek Arsenal

Extra AL PVC

Mikel Merino realizoi kundër Gjermanisë golin më të rëndësishëm në karrierë. Mesfushori bask, pjesë e Real Sociedad në La Liga, ka përfunduar në shënjestrën e Arsenalit.

28-vjeçari zhvilloi një sezon shumë pozitiv me Sociedadin, ndërkohë që po jep kontributin e tij edhe te Spanja, që është një hap larg fitimit të Euro 2024.

Merino pëlqehet nga klube si Barcelona, Juventus dhe Atletico Madrid, por garës për shërbimet e tij i është bashkuar edhe Arsenali i Mikel Artetës.

Trajneri i Gunners e pëlqen shumë bashkëpatriotin e tij dhe së shpejti pritet që drejtuesit e klubit londinez të bëjnë një ofertë zyrtare për futbollistin iberik.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...