Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Torres thotë se demokratët do të jenë në telashe nëse Biden zyrtarisht bëhet kandidat për president

Extra AL PVC

Kongresisti demokrat, Ritchie Torres, ka shkruar në profilin e tij në “X” për kandidaturën e presidentit aktual Joe Biden dhe për debatin që e ka pasur presidenti amerikan përballë Donald Trump.

Torres ka thënë se arsyetimi se presidenti thjeshtë ka pasur një përformancë te keqe në debat reflekton një vazhdimësi të mohimit dhe vetë-mashtrimit, shkruan Express.

Ai thotë se presidenti Joe Biden nuk pati thjeshtë një “debat të keq” dhe se realiteti që u pa është provë e një sfide më të madhe.

Kongresisti demokrat thotë se qëndrimet se Joe Biden do të shpëtohet nga një intervistë apo një konferencë shtypi, tregon moskuptim të një problematike shumë më të madhe.

Torres thotë se do t’i përcjell me vëmendje konferencën e Biden dhe intervistën që do ta japë të hënën, por thotë se asnjëra s’i ofrojnë shpëtimin politik që duket se po e kërkon.

“Do të dëgjoj me respekt konferencën për shtyp të Presidentit sonte dhe intervistën e së hënës në mbrëmje, por aftësia për t’i mbijetuar një daljeje të vetme publike është minimumi i asaj që duhet të pritet nga një kandidat demokrat. As konferenca për shtyp sonte dhe as intervista e së hënës në mbrëmje në NBC nuk do t’i ofrojnë Presidentit shpëtimin politik që ai duket se po kërkon”, ka shkruar kongresisti amerikan.

Ai në fund ka thënë se nëse Biden vendos të bëhet zyrtarisht kandidat demokrat, s’do të mbetet zgjidhje tjetër përveç se të bëjnë demokratët më të mirën në një situatë të ndërlikuar, dhe sipas Torres s’ka kuptim që të mohohen komplikimet.

“Nëse Presidenti bëhet zyrtarisht kandidati demokrat, ne nuk do të kemi zgjidhje tjetër veçse të bëjmë më të mirën nga një situatë e ndërlikuar. Por nuk ka kuptim të mohohen komplikimet”, ka përfunduar ai./Express/

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...