Të fundit:

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...
ISP BroadcastISP Broadcast

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, dëmtohet xhami i ballkonit të një shtëpie

ISP Broadcast

Një grua ka raportuar se mbrëmë në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, si pasojë e të cilave është dëmtuar xhami i ballkonit të shtëpisë së saj.

Bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse policore me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja si provë materiale.

“Ankuesja femër, ka raportuar se nga disa të shtëna me armë zjarri i është dëmtuar xhami i ballkonit të shtëpisë së saj. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse policore me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja si provë materiale”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.Tutje, bëhet e ditur se rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zhvillimet e fundit në Kosovë, ngjarjet tragjike dhe dështimet...

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti i ri akademik 2023-2024. Rreth 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditoret e...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të dielën se kanë mbledhur prova që dëshmojnë se Serbia u përpoq ta aneksojë veriun e...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka hapur pyetjen për ligjshmërinë e pasurisë së ish-nënkryetarit...