Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Ushqimet

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Shije dhe traditë, reçel qershie

Tregjet janë të tejmbushura me qershi vendi, të ëmbla, të freskëta e plot lëng. Padyshim këto fruta fantastike kokërrkuqe, këto ditë nuk mungojnë në tryezat...

Nga cili ushqim shkaktohet kanceri

Raporte lidhur me shkaqet e kancerit ka shumë, madje në disa prej tyre thuhet se mishi i përpunuar është shkaku kryesor i kancerit. Dhe mishi i kuq mesa duket...

Qofte shtëpie me perime, traditë, shije, vlera

Përgatitja e recetës me qofte të shtëpisë është një nga traditat më të hershme shqiptare. Kuzhina shqiptare është fantastike në larminë e gatimeve të saj. Të...

Ndalimi i kalorive në tërësi nuk është i domosdoshëm kur provoni të humbni peshë

Nëse jeni duke provuar të humbni peshë, preferohet të mos e ndaloni konsumimin e kalorive në tërësi. Ndalimi i konsumimit të kalorive luan rol kyç...

5 ushqime super të shëndetshme që duhet të shtosh në dietën tënde

Ushqimi është burimi ynë kryesor i energjisë dhe vitalitetit. Duke shtuar këto 5 ushqime super të shëndetshme në dietën tuaj, do të ndiheni më...

Përfitimet shëndetësore nga hudhrat e njoma

Hudhrat e njoma janë fantastike në vlerat e tyre shëndetësore. E ndërsa shumë njerëz ngurrojnë t’i hanë, duke menduar aromën jo fort të këndshme, studiuesit...

Byrek me hithra dhe kos, i shijshëm plot vlera ushqyese

Është pikërisht koha kur hithrat janë të freskëta dhe të njoma dhe përgatitja e një byreku me to është zgjidhja ideale, jo vetëm për...

Kek me fruta e arra, ëmbëlsia e kuzhinës shqiptare

Një mënyrë e thjeshtë, tradicionale për të ëmbëlsuar gjithë familjen është keku me fruta dhe arra. Kjo recetë është tipike e kuzhinës shqiptare e përgatitur...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...