Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Telefoni

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Samsung me një seri të re Galaxy Ultra

Samsung prezantoi ​​serinë e Galaxy S24 në janar të këtij viti, e cila përfshinte Galaxy S24 Ultra më të mirë. Falë Galaxy AI, seria e...

Si të dalloni nëse dikush po iu përgjon telefonin tuaj?

Një numër i madh përdoruesish i kushtojnë shumë vëmendje nëse dikush po i përgjon, gjurmon dhe spiunon gjatë përdorimit të telefonave dhe pajisjeve të...

Pse disa njerëz nuk i durojnë dot “voice messages”?

Njerëzit ndahen në dy grupe: Ata që dërgojnë pafundësisht voice messages dhe ata që nuk i durojnë dot. Sigurisht, të dyja grupimet mund të...

Zbulohen veçoritë e reja me Al, që do të marrë iOS 18 i Apple

Apple pritet që gjatë vitit 2024 të prezantojë sistemin e ri operativ, iOS 18. Të gjithë përdoruesit e iPhone po presin për të zbuluar veçoritë...

“Eskalon” ISP Broadcast- Sjell rrjetin 7G në Kosovë- Detaje

Qasja në wifi 7G do të jetë duke filluar nga 2.5 giga deri në 10 giga për biznese. Por, nuk kushtëzohen as "maraklitë" që...

Apple dhe OpenAl afër marrëveshjes që do ta integrojë ChatGPT-në në iPhone

Sipas Mark Gurman të Bloomberg, Apple është afër finalizimit të marrëveshjes me OpenAl që do ta shtoj ChatGPT-në në iPhone përmes iOS 18. “Apple po...

“Apple” na mëson se si nuk duhet të karikoni “iPhone”

Kompania amerikane “Apple” u ka kujtuar përdoruesve që të mos karikojnë “iPhone”-ët e tyre nën jastëk dhe batanije. Gjiganti i teknologjisë këshillon që përdoruesit...

A po nxehet telefoni juaj, pse është një problem serioz?

Edhe pse për shumicën e njerëzve është e qartë se mbinxehja e telefonit nuk është e dëshirueshme, jo të gjithë e dinë se sa...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...