Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Serbi

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Morinë: Arrestohet një serb, ishte i kërkuar nga Serbia për prodhim e shitje të drogës

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar një shtetas të Serbisë, i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për prodhim dhe shitje...

Britania e Madhe: Të kushtohet më shumë vëmendje rreziqeve të konfliktit në Ballkan

Kryetarja e Komitetit të Punëve të Jashtme e Mbretërisë së Bashkuara, ka paralajmëruar se vendi i saj duhet t’i kushtojë më shumë vëmendje Ballkanit...

Lajçak shpreson për dekodim të Kosovës dhe Serbisë për zbatimin e marrëveshjes

Ka përfunduar takimi mes Emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Lajçak tha para mediave se qëllimi i...

KMDLNj: Autobusi i Kosovës u sulmua në Serbi, ku janë reagimet

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar pas sulmit me gurë të një autobusi me udhëtarë nga Kosova afër Beogradit. Qytetarët...

Vuçiq ëndërron: Për mua Kosova është Serbi dhe asgjë tjetër

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka shkruar në profilin e tij në Instagram se për të “Kosova është Serbi dhe se nuk do të jetë...

Strukturat e Serbisë obligojnë dhe kërcënojnë serbët e Kosovës për pjesëmarrje në protestën në Rudare

Lista "Srpska" dhe zyrtarë të tjerë serbë kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste në Rudare duke bërë thirrje për pjesëmarrje të serbëve në këtë...

Vendimi i UEFA-së, ndeshje Bjellorusi-Zvicër zhvillohet në Serbi

UEFA ka vendosur që ndeshja ndërmjet Bjellorusisë dhe Zvicrës të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë. Si Bjellorusia ashtu edhe Zvicra ndodhen në të njëjtin...

Borrell: Në Kosovë e Serbi është dorëzuar drafti i fundit i propozimit të BE-së

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se të hënën e pesë dhjetorit, në Serbi është dorëzuar drafti i fundit i...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...