Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: POLICIA

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Policia mban ushtrim fushor afër Aeroportit të Prishtinës

Me fillim nga ora 09:00, Policia e Kosovës do të mbajë një ushtrim fushor. Aktiviteti realizohet në afërsi të Aeroportit të Prishtinës. Marrin pjesë edhe institucione...

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e këtij personi

Policia e Kosovës, Sektori i Hetimeve të Stacionit Policor Prizren, me datën 01.04.2024, ka i iniciuar një rast penal ‘Lëndim i lehtë trupor’, por...

Vetëm gjatë majit, Policia shqiptoi mbi 6 mijë gjoba për kundërvajtje

Policia rajonale e Ferizajt ka shqiptuar 6 mijë e 313 gjoba për kundërvajtje, ndërsa ka hequr 98 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar...

Policia gjatë vikendit sekuestroi 17 motoçikleta në Pejë

Vetëm gjatë këtij vikendi, Drejtoria Rajonale e Policisё nё Pejё ka sekuestruar gjithsejt 17 motoçikleta, shkruan Arbëria TV. Kjo është bërë në vazhdimësi të implementimit...

Mbi 1500 tiketa trafiku të shqiptuara nga Policia në 24 orët e fundit

Pakujdesia e shoferëve në komunikacion është arsyeja e numrit të lartë të aksidentevë në Kosovë, shkruan Arbëria TV. Për t'i parandaluar këto aksidentë, Policia e...

SPAK lëshon 50 urdhër-arreste, operacione në disa qytete për krim të organizuar

Që në orët e para të mëngjesit të sotëm, një operacion i gjerë po zhvillohet nga Policia e Shtetit, me urdhër të Prokurorisë së...

Burri raportohet nga gruaja për dhunë, nisin kërkimet nga policia

Një grua në Prishtinë ka deklaruar se është sulmuar fizikisht nga burri i saj. Policia njofton se i dyshuari është në kërkim policor. “Prishtinë / 08.05.2024...

Arrestohet shtetasi i Shqipërisë pasi tentoi t’i godasë policët me veturë

Është arrestuar një shtetas i Shqipërisë pasi i njëjti ka tentuar që t’i godasë me veturë, zyrtarët policorë. Sipas policisë, njërin nga policët e ka...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...