Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Kina

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kosova e “zhytyr” në mallrat e huaja

Vlera e importit të produkteve po vazhdon të rritet nga viti në vit. Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës vetëm në muajin prill Kosova...

Biden dhe Trump qëndrime të forta lidhur me tarifat mbi mallrat kineze

Qendrimi i fortë ndaj Kinës është një nga ato pak çështje për të cilën bien dakord si demokratët dhe republikanët, përfshirë Presidentin Joe Biden. “Për...

Kina dhe Franca do të bashkëpunojnë për restaurimin e katedrales “Notre Dame” të Parisit

Kina dhe Franca do të punojnë së bashku për restaurimin e katedrales “Notre Dame” në Paris dhe mbrojtjen e Ushtrisë prej Terrakote në qytetin...

Sulm me thikë në një spital në Kinë, 2 të vdekur

Dy persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur nga një sulm me thikë në Kinën Jugperëndimore. Një burrë i veshur me te zeza...

Thëniet më të bukura nga Kina

Për kënaqësinë e lexuesve tonë kemi përzgjedhur disa nga thëniet më të bukura të Kinës. Lexoni këta brilantë të mençurisë së popullit të madh aziatik...

Shqipëria heq vizat me Kinën, qytetarët lëvizin lirshëm në çdo periudhë të vitit

Shqipëria dhe Kina kanë vendosur për heqjen reciproke të vizave për qytetarët e të dyja vendeve. Vendimi është miratuar në parim nga Këshilli i Ministrave,...

Kina i jep fund mbylljes nga Covid-19

Nga 8 janari, Kina planifikon heqjen e karantinës për turistë dhe udhëtarë, njoftojnë autoritetet. Pas gati tre vjet nga mbyllja e kufijve, ky vend do...

Kina ndalon së zbuluari numrat e COVID-19

Duke u përballur me një rritje të raportuar të infeksioneve, Kina ka ndaluar publikimin e të dhënave të saj ditore për COVID-19. Komisioni Kombëtar i...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...