Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SHBA: E rëndë, shoferi i dehur përplaset me dyqanin, 4 të vdekur dhe nëntë të plagosur

Extra AL PVC

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Long Island, në SHBA ku si pasojë e një aksidenti të rëndë katër persona kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Një shofer në gjendje të dehur dhe me shpejtësi marramendëse, është përplasur me një dyqan, duke vrarë një oficere policie jashtë detyrës dhe 3 persona të tjerë.

Gjithashtu sipas informacioneve, nëntë persona kanë mbetur të plagosur.

Automjeti drejtuar nga shoferi i dehur, Steven Swaley, pasi ka kaluar një bordurë, ka fluturuar në ajër, duke u përplasur më pas në dyqanin Hawaii Nail & Spa në Deer Park.

Siç raporton nypost, incidenti vrau oficeren jashtë detyrës, Emilia Rennhack, 31-vjeç dhe tre gra të tjera, të moshave 37, 40 dhe 41-vjeç.

Ndërsa një vajzë 12-vjeçare ishte mes të plagosurve.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...