Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Qytetarëve u bëhet apel që të mos ndezin zjarre, rreziku është i madh në temperatura të larta

Extra AL PVC

Abdusamed Shkodra, zëvendës komandant i Brigadës së ZjarrfikësveAbdusamed Shkodra, zëvendës komandant i Brigadës së Zjarrfikësve, u ka bërë apel qytetarëve të Kosovës, të kenë kujdes e të mos ndezin zjarre.

Ai në “Five” të TV Dukagjinit, u shpreh se me rritjen e temperaturave është rritur edhe rreziku për zjarre.

Shkodra theksoi se faktori njeri me dashje e ndonjëherë pa dashje shumë shpesh bëhet shkaktar i zjarreve.

“Bëjmë apel qytetarët të jenë të kujdesshëm, të mos mundësojnë rrezikun për zjarre. Gjithmonë bazohemi në rritjet e temperaturave gjatë sezonës, i marrim hapat që të përballemi me këto zjarre. Shkaktimi është për shkak të temperaturave. Faktori njeri me dashje apo dashje i shkakton, hedhja e cigareve, tash jemi edhe në fushatën e korrje shirjeve, kemi përvojë të keqe, pronarët me qëllimin e tyre që mendojnë se është më mirë, i djegin arat. Këto po paraqesin rrezik të madh po del prej kontrolli”, tha ai.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...