Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Policia shqiptare sekuestron 24 mjete lundruese, bllokohen skafe, gomone dhe motorrë uji

Extra AL PVC

Gjatë kësaj jave forcat e policisë kanë bllokuar 24 mjete lundruese në kuadër të operacionit për garantimin e sigurisë në të gjitha plazhet e vendit.

Aksioni i policisë është shtrirë nga Velipoja deri në Ksamil dhe janë sekuestruar 15 motorrë uji, 5 skafe dhe 4 gomone.

6 mjete lundruese janë bllokuar pasi kanë thyer perimetrin e sigurisë të vendosur për të mbrojtur pushuesit. Për drejtuesit e tyre janë vendosur edhe gjoba prej 100 mijë lekësh.

Ndërsa për drejtuesit e 18 mjeteve të tjera lundruese, përveç bllokimit, janë vënë edhe gjoba prej 10 mijë lekësh, pasi u mungonte dokumentacioni.

Ndërkohë, forcat e policisë detare nga Velipoja në Ksamil jane përfshirë edhe në operacione shpëtimi duke ndihmuar 4 pushues që ishin në rrezik.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...