Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Po përpiqesh të më futësh në telashe?” – Van Dijk shpërthen ndaj gazetarit që i bëri pyetje provokuese

Extra AL PVC
Holanda u mposht 2-1 nga Anglia në gjysmëfinale të Euro 2024 dhe Virigl van Dijk pati një reagim të ashpër për vendimet e gjyqtarit pas ndeshjes.

Në zonën mikse të medias, kapiteni holandez po fliste me gazetarët dhe u pyet nëse ishte i lumtur që një gjyqtar që ka një histori të trukimit të ndeshjeve mori drejtimin e sfidës.

“A jeni të lumtur që një refer që ishte dënuar për trukimin e ndeshjes po merrte pjesë në këtë gjysmëfinale?”, ishte pyetja e gazetarit

Van Dijk: “A doni të më futni në telashe këtu?” Po përpiqeni të më futni në telashe?”.

33-vjeçari deklaroi se kishte përvojë me Felix Zwayer dhe nuk ishte i shqetësuar për integritetin e tij, por ishte i pakënaqur me disa nga vendimet që ishin kundër palës së tij

Kur shikon penalltinë që u dha ndaj holandezëve, është e vështirë për ta që të mos ndihen të vështirë.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...