Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Përparim Rama harron që është apartiak, u pa në kuvendin e djeshëm zgjedhor të LDK-së

Extra AL PVC

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pasur deklarata të paqarta lidhur me atë nëse është pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Përkundër që e ka mohuar se është pjesë e partisë, Rama kishte fituar zgjedhjet me vota të LDK-së. Ai të dielën është parë tek hapësirat e Pallatit të Rinisë, pas përfundimit të kuvendit zgjedhor, që e bëri Lumir Abdixhikun kryetar partie edhe për një mandat.

Rama e ka quajtur veten “partner të ngushtë të LDK’së”, por e ka mohuar vazhdimisht se është pjesë e saj. Ai pati thënë se me kreun e LDK-së, Lumir Abdixhikun, janë marrë vesh që ai ta udhëheqë partinë e ky kryeqytetin.

Unë e shoh mundësinë perfekte për bashkimin e të gjitha forcave që e ndihmojnë zhvillimin e kryeqytetit, kam garuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe normal që jam partner i ngushtë i LDK-së, por nuk jam anëtar i kësaj partie”, pati deklaruar Rama në gusht të këtij viti.

Disa muaj më pas, ai kishte thënë se s’e ka të kushtëzuar anëtarësimin në LDK, as në zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Që nga fillimi kemi pasur një marrëveshje të qartë që Lumiri do të merret me politikën, partinë, derisa unë do të merrem me kryeqytetin. Këtë jemi duke e bërë. Kemi raporte fantastike. LDK-së i dëshiroj sukses në zgjedhjet e brendshme. Unë nuk jam anëtar i LDK-së. LDK-ja më ka ftuar për të garuar dhe unë këtë e kam parë si një mundësi fantastike”, deklaroi i pari i Prishtinës.

Nuk besoj se do të kem ndonjë kushtëzim pasi kam qenë i sinqertë qysh nga dita e parë. Unë jam i interesuar të rregulloj Prishtinën. Nuk jam i interesuar për të garuar për kryeministër apo diçka tjetër”.

Përkundër insistimit të Ramës se është apartiak, ai është parë duke iu gëzuar fitores së Abdixhikut pranë “Pallatit të Rinisë”, pas përfundimit të kuvendit zgjedhor.

Rama shihet duke bërë foto me simpatizantë të LDK-së.

Megjithatë, Rama entuziazmin për LDK-në e ka të fshehur në rrjetet sociale. Ai në një postim që ia ka uruar përzemërsisht pozitën Abdixhikut, ka shpërndarë një fotografi brenda kuvendit zgjedhor, e jo ndonjë personale.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga burgu i Smrekonicë, Hajrizi ishte dënuar për vrasjen e policit rus të KFOR-it, shkruan TV...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi me armë zyrtare të afërmin e tij e që sipas hetimeve preliminare dyshohet se ishte...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e parë që ka intervistuar është edhe reperi Ledri Vula, ku foli për verën, pushimet, koncertet. Alba...