Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ndarja e 21 milionë eurove për “ContourGlobal”, Nikaj: Qeveria ka dështuar në fushën e energjisë

Extra AL PVC

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Bernard Nikaj, ka qenë kritik ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për të paguar dëmshpërblimin prej 21 milion euro ndaj kompanisë “CounturGlobal”.

Ai, në një konferencë për media, ka theksuar se ekzekutivi i drejtuar nga kryeministri Albin Kurti ka dështuar në fushën e energjisë.

“Përtej humbjes financiare, menaxhimi i munguar dhe i dështuar u projektit të termocentralit me kompaninë “CounturGloba”, ka shpërfaq edhe një herë mungesën totale të aftësisë të kësaj qeveri mbi të gjitha që të ndërtojë një vizion të qartë dhe të qëndrueshëm për adresimin e nevojave të qytetarëve për energji”.

“Qeveria ka dështuar duke mos nisë asnjë projekt në këtë fushë, përveç projektit të termocentralit të ri, ka anuluar projektin e gazit natyral që është nisur dhe përkrahur nga MCC-ja. Rezultat i të gjitha këtyre dështimeve janë çmimet e larta të energjisë sot që qytetarët tonë i kanë në pagesën e faturave, si dhe mungesa e energjisë në muajt e dimrit”, ka thënë Nikaj.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...