Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Mickoski-Orban: Arrihet marrëveshje që Hungaria t’i huazojë Maqedonisë 500 milionë euro

Extra AL PVC

“Bashkë me kryeministrin e Hungarisë, Victor Orbanin kishim takim cilësor dhe të frytshëm. Që tani, personat përgjegjës.

Ministritë e financave të dy qeverive, të nisin proces në të cilin qeveria e Hungarisë do t’i huazojë qeverisë së Maqedonisë një shumë prej 500 milionë eurove, nën këto kushte, kamatë prej 3.25%, 3 vite grejs periudhë dhe 12 vjet kohë për kthim, që komplet janë 15 vjet.

Duke marrë parasysh se vendosim bashkëpunim special ekonomik, kjo do të thotë se edhe në të ardhmen kur do të kemi nevojë për diçka të këtillë, do të mundë sërish t’i drejtohemi partnerit tonë special ekonomik, e që është qeveria hungareze. 250 milionë euro ndihmë direkte për ekonominë e Maqedonisë, nën kushte të njëjta.Ndërsa 250 milionë euro do të destinohen për projekte kapitale, që do të zbatohen nëpër komuna, për nevojat e qytetarëve. Maqedonia duhet me vepra”, tha mes tjerash Mickoski.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...