Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Luis Suarez tentoi ta kafshonte lojtarin e Kolumbisë, ndërsa goditi me grusht një trajner

Extra AL PVC

Gjysmëfinalja e Kupës së Amerikës mes Kolumbisë dhe Uruguait kaloi në kaos pas bilbilit të fundit, me lojtarët që u përfshinë në një përleshje masive si mes tyre ashtu edhe me tifozët në turmë.

Dhe një video e Luis Suarez që atëherë është bërë virale, me fansat që spekulojnë se ai u përpoq të kafshonte një lojtar kundërshtar, gjë që shkaktoi zemërimin në fushë.

Ndeshja e së martës mbrëma ishte një përballje e zjarrtë pasi të dyja skuadrat kërkonin të rezervonin vendin e tyre në finale, me fituesin që do të përballej me Argjentinë

Ishte Kolumbia ajo që kaloi në epërsi në lojë, falë Jefferson Lerma të Crystal Palace.

Skuadra e Nestor Lorenzos iu dha më pas një goditje kur Daniel Munoz u përjashtua pak para pjesës së parë për shkak të goditjes me bërryl ndaj Manuel Ugarte, por pavarësisht përpjekjeve të Uruguait, ata nuk mundën të gjenin golin e barazimit.

Frustrimi vazhdoi të shtohej ndërsa ndeshja vazhdonte, me gjithsej tetë kartonë të verdhë të treguar para kohës së plotë në humbjen e tyre 1-0.

Temperaturat me sa duket u vluan pas fishkëllimës së fundit, e cila konfirmoi eliminimin e Uruguait nga gara. Lojtarët dhe stafi stërvitor u përleshën në fushë, dhe ishin veprimet e Suarez ato që në dukje i nisën gjërat.

Pamjet pas ndeshjes duket se tregojnë ish-lojtarin e Liverpoolit duke ecur drejt Miguel Borjas, më pas duke u përkulur në krahrorin e tij. Disa kanë thënë se ai u përpoq të kafshonte lojtarin përpara se të largohej për të folur me James Rodriguez.

Kjo më pas çoi në nisjen e gjithçkaje, me Suarezin që madje u pa duke gjuajtur me grusht një anëtari të stafit stërvitor të Kolumbisë.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...