Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lidhjet e Serbisë me Kinën, Petkovic e Igor Simiq qëndrojnë për vizitë në Pekin

Extra AL PVC

Serbia është shteti kryesor në rajon që vazhdon të jetë vegël e shtrirjes së ndikimit rus dhe kinez.

Vuçiq pavarësisht agresionit të Vladimir Putinit në Ukrainë, vazhdon të mos i vendos sanksione Rusisë, ndërkohë që bashkëpunimi me Kinën vazhdon.

Kjo dëshmohet edhe nga vizitat e takimet që zyrtarë serbë realizojnë me përfaqësues të shtetit kinez. Hiq më larg se dje, kreu i ekipit negociator të Serbisë, Petar Petkovic, të cilin e shohim në Bruksel kur aranzhohen takime në kuadër të dialogut, i shoqëruar edhe nga politikani serb i Kosovës, Igor Simiq, ka publikuar fotografi nga një vizitë në Kinë.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...