Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Moti

Parashikimi i motit për sot, temperaturat pritet të shkojnë deri në 36 gradë

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasdite priten vranësira të pjesshme, të cilat në zona...

Meteo Ballkan me manual: Çfarë të bëjmë gjatë një stuhie me rrufe dhe bubullima?

Një stuhi është një lëshim i papritur i energjisë elektrike në atmosferë në formën e një ndezjeje të shkurtër (rrufe) dhe një goditjeje ose...

Mot i paqëndrueshëm edhe sot, diell e rrebeshe shiu

Që nga orët e para të ditës së enjtë apo mesdita, rrebeshe shiu dhe bubullima pritet të përfshinë pjesët veriore të vendit, duke kaluar...

Moti nesër dhe ditëve në vijim

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot mjaft jo-stabil, me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat pritet të dendësohen dhe të zhvillohen...

Java e ardhshme në Kosovë e nxehtë, nuk mungojnë as reshjet e shiut

Në Kosovë, java që po vjen pritet të jetë me mot të nxehtë, me temperatura që mund të arrijnë mbi 30 gradë Celsius. Por sipas...

Moti sot

Për të dielën parashikohet që në orët e para të 24-orëshit të ketë rrebeshe lokale shiu, kryesisht në zonën juglindore dhe atë lindore, të...

Mot i nxehtë sot, temperaturat deri në 34 gradë

Mot kryesisht me diell dhe i nxehtë parashihet për ditën e martë në vend. Vransira të pakta lokale pritet të zhvillohen përreth zonave malore. Tempraturat...

Parashikimi i motit për pesë ditë, temperaturat shkojnë deri në 35 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik e ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme.Nga e hëna në të premten, mbi Kosovë do të mbajë mot...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton...
spot_img