Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lajme

“E tmerruar”, Ganimete Musliu reagon pas dënimit të Salih Mustafës

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar pas dënimit të ish-pjesëtarit të UÇK’së, Salih Mustafës, të cilin Gjykata Speciale e dënoi me...

MAShTI përfiton grant në vlerë 600 mijë euro për forcimin e sistemit të arsimit

Ministria e Arsimit e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se, BEI Globale, dega e dedikuar e BEI-t për aktivitetet jashtë Bashkimit Evropian,...

Dita e shtatë e barrikadave në veri, qytetarët serbë po e pësojnë më së shumti

Dyqanet pothuajse të gjitha janë të mbyllura përveç atyre të ushqimeve dhe barnatoreve, ndërkaq nëpër shkolla e fakultete mësimi nuk po mbahet. Kjo situatë me...

Musliu publikon dëshmi të ndikimit të Putinit në veri të Kosovës

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu, ka shërpndarë një video ku shihet banda terroriste serbe “Ujqit e natës” në Rudar, afër Zveçanit. Ai tha thënë se...

Merr vendim Qeveria, i jep 20 milionë euro hua Telekomit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka marr vendim që t’i jap hua 20 milionë euro Telekomit të Kosovës për riparim të infrastrukturës...

​Specialja e dënon Mustafën me 26 vjet burgim

Trupi gjykues në Dhomat e Specializuara në Hagë, në krye me gjyqtaren Mappie Veldt Foglia ka shqiptuar aktgjykim fajësues ndaj ish pjesëtarit të Ushtrisë...

Rashiq për ndalimin e Trajkoviq-it në Merdarë: Letër ambasadorëve të Quintit që të mos ndodhin raste të tilla

Lidhur me mbajtjen e Rada Trajkoviqit në Merdarë, ministri për komunitete dhe kthim, Nenad Rashiq u shpreh se këshilltarja e tij po qëndron për...

Trajkoviq prej mbrëmë e ndaluar në Merdarë

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, sërish është ndaluar në pikën kufitare në Merdarë. Sipas saj, kësaj radhe ajo është ndaluar...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Presioni ndërkombëtar ndaj Kosovës i vazhdueshëm, si duhet të veprojë Kosova?

Qeverisja Kurti është karakterizuar me qëndrimet e saja që...
spot_img