Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lajme

E quajti Kurtin “Gauleiter”, kritikohet për fjalor të stilit rus

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është shfaqur me fjalor ofendues karshi liderëve të Kosovës, së fundmi e pati quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin...

BB: Inflacioni i çmimeve të ushqimeve vendase mbetet i lartë në mbarë botën

Inflacioni i çmimeve të ushqimeve vendase mbetet i lartë në mbarë botën, thuhet në raportin e Bankës Botërore mbi rritjen e pasigurisë ushqimore. Ndërsa, sipas...

Euro drejt barazimit me lekun, ja kursi i këmbimit valutor

Sot, dollari amerikan blihet me 100.6 lekë dhe shitet me 101.8 lekë. Ndërsa, euro blihet me 111 lekë dhe shitet 111.8 lekë. Paundi britanik të...

Gjashtë persona kërkuan trajtim mjekësor pas përleshjes në ndeshjen Trepça-Vushtrria

Gjashtë persona kanë pranuar tretman mjekësor, pas incidentit që ndodhi gjatës së shtunës në ndeshjen e hendbollit mes Trepçës dhe Vushtrrisë. Kështu ka bërë të...

Në Liqenet e Lukovës ku pranvera ende nuk ka trokitur

Turistë të shumtë kanë frekuentuar zonat e mbrojtura përgjatë fundjavës që lamë pas. Administrata e Zonave të Mbrojtura Korçë zhvilloi një guidë drejt Liqeneve të...

Osmani për licencimin e FFK-s: Po shqyrtohet dosja e re e klubeve, s’do të ketë asnjë lëshim

Zëvendësministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani ka bërë të ditur se procesi i licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës...

Qerkini – Qeverisë: Ne po i kërkojmë njerëzit tanë, ju po bëni lojëra me të pagjeturit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq me 2 Maj do të takohen në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel. Miroslav...

Shpërthimet në depon e municioneve kundër terrorizmit në Pakistan, 13 të vrarë dhe 50 të plagosur

Shpërthimet në depon pakistaneze të municioneve kundër terrorizmit vranë të paktën 13 persona dhe plagosën mbi 50 të tjerë të hënën. Shefi i policisë provinciale...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...
spot_img