Përfshihet nga zjarri një trafo elektrike në Sopijë të Suharekës, përhapet edhe në zonën përreth

Një trafo e rrymës është përfshirë nga zjarri pasditen...

Hyrja në Kosovë nga Dheu i Bardhë me pritje deri në 45 minuta

Qendra Kombëtare për menaxhim kufitar ka njoftuar për rritjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Bota

Përmbytjet masive në Kinë, raportohet për 38 të vdekur

Shirat kanë goditur Kinën jugore ndërsa lumenjtë kërcënojnë përmbytje të tjera. Numri i të vdekurve nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet që goditën provincën...

SHBA-ja dhe Kina zhvillojnë bisedime informale bërthamore për herë të parë në pesë vjet

SHBA-ja dhe Kina kanë rifilluar bisedimet gjysmëzyrtare të armëve bërthamore në mars për herë të parë në pesë vjet, me përfaqësuesit e Pekinit që...

Antonio Costa favorit për pozitën kryesore në BE, pavarësisht hetimeve për korrupsion

Ish-kryeministri i Portugalisë, Antonio Costa, mendohet se do të emërohet presidenti i ardhshëm i Këshillit Evropian, një lëvizje që mund ta ndihmojë atë të...

Dyshohet se u përhap nga sanduiçët, 86 persona në Britani të shtritë në spital nga E.coli

Të paktën 86 persona u shtruan në spital për simptoma të E. coli që mendohet se u përhapen nga disa sanduiçe të para-paketuar që...

Hina: Nga Mali i Zi ka nisur shpërbërja e rrjetit të energjisë elektrike në katër shtete

Agjencia Hina njoftoi se shkaku i ndërprerjes së energjisë elektrike në Mal të Zi, Bosnje-Hercegovinë, Shqipëri dhe Kroaci ishte prishja e rrjetit elektrik në...

Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Një fermer britanik u ribashkua me orën e tij Rolex ,50 vjet pasi besohej se ajo ishte bërë vakt për një lopë të uritur. James...

Vuçiqi, kërkesë Macronit: Zgjidhja për Kosovën të mbetet lart në agjendën e BE-së

Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron. Në njoftimin që i pari i shtetit serb...

Varianti i ri i Covid-19 po përhapet me shpejtësi në SHBA

Varianti i ri i koronavirusit, i njohur si KP.3, po përhapet me shpejtësi kryesisht në SHBA, por edhe më gjerë. Sipas të dhënave nga Qendrat për...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Presidentja Osmani publikon albumin e takimeve me zyrtarë të lartë në Washington D.C.

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar për aktivitetet që i...

Lekaj pasi deputeti i VV-së tha se do t’i fitojnë 60% në zgjedhje: Deklaratë populiste, do të ketë befasi në zgjedhje

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Halil Thaqi, ka...

Rreth 99 emigrantë të shpëtuar në brigjet e Libisë mbërrijnë në Salerno të Italisë

Anija e kërkim-shpëtimit Geo Barents e operuar nga organizata...

Përfshihet nga zjarri një trafo elektrike në Sopijë të Suharekës, përhapet edhe në zonën përreth

Një trafo e rrymës është përfshirë nga zjarri pasditen...

Hyrja në Kosovë nga Dheu i Bardhë me pritje deri në 45 minuta

Qendra Kombëtare për menaxhim kufitar ka njoftuar për rritjen...
spot_img