Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kane është golashënuesi më i mirë në fazën eliminuese të kampionateve evropiane

Extra AL PVC

Harry Kane shënoi kundër Holandës në gjysmëfinalen e Euro 2024.

Sulmuesi anglez ka shënuar gjithsej nëntë gola në fazën eliminatore të turneve të mëdha kombëtare (Euro apo Botëror ) dhe ky bilanc është gjithashtu një rekord i vendosur. Në këtë parametër, pas lojtarit të Bayernit janë Kylian Mbappe , Antoine Griezmann , Miroslav Klose dhe Gerd Muller, të gjithë me tetë goditje të sakta.

Këtë të enjte, lojtari shënoi sërish në një gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, pasi kishte bërë të njëjtën gjë kundër Danimarkës tre vjet më parë.

Tani, që nga viti 1964, askush nuk ka shënuar në dy gjysmëfinale radhazi të Kampionatit Evropian, kur sovjetikët Viktor Ponedelnik dhe Valentin Ivanov e bënë këtë në 1960 dhe 1964.

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...