Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

‘Jemi ndër pesë skuadrat më të mira në Evropë’ – Montella flet për Turqinë e tij në Euro 2024

Extra AL PVC

Në pak më pak se një vit, Vincenzo Montella ka arritur të krijojë një ekip ‘të ri’ në Kombëtaren e Turqisë, që ishte sensacion në Euro 2024.

Nga zhgënjimi i rënies në fazën e grupeve në Euro 2020 apo mos shkuarja në Katar 2022, tek arritja pothuajse në gjysmëfinale të turneut në Euro 2024, italiani ndryshoi shumë gjëra.

Ai ka folur pas eliminimit ndaj Holandës, duke thënë se vendet neutrale filluan të bënin tifo për Turqinë.

“Meqë ishim ekipi më i ri në turne, nuk mundëm të përfitonim nga përvoja. Mund t’i kishim menaxhuar ato momente më mirë. Të gjitha vendet neutrale filluan të na simpatizojnë për shkak të identitetit tonë të lojës”.

“Në shtator është Liga e Kombeve dhe më pas kualifikueset e Botërorit. Do të përgatitemi në mënyrën më të mirë të mundshme”.

“Duhet të jemi krenarë. Mund të kishim bërë më shumë, ishim shumë afër, por fatkeqësisht ky është futbolli. Mendoj se jemi ndër pesë skuadrat më të mira në Evropë”, deklaroi Montella.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...