Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Gjenden “mbetjet” e aeroplanit luftarak 100 milionë dollarësh që u zhduk në Karolinën e Jugut

Extra AL PVC

Zyrtarët ushtarakë kanë gjetur mbetjet e një aeroplani ushtarak F-35 që u zhduk pasi piloti u hodh mbi Karolinën e Jugut.

Mbetjet e aeroplanit prej 100 milionë dollarësh – i cili u zhduk të dielën pasdite – u zbuluan në kontenë rurale të Williamsburg, thanë autoritetet.

Piloti thuhet se u hodh nga kabina dhe u hodh me parashutë në vend të sigurt në një lagje North Charleston.

Dhe publikut iu kërkua të ndihmonte në gjetjen e aeroplanit.

Në një deklaratë të hënën, zyrtarët ushtarakë thanë se rrënojat u gjetën “dy orë në veri-lindje të bazës së përbashkët Charleston”.

Zyrtarët kishin përqendruar kërkimet e tyre rreth liqenit Moultrie dhe liqenit Marion, në veri të qytetit të Charleston – vendndodhja e fundit e njohur e aeroplanit.

Ndërkohë publikut i është kërkuar të qëndrojë larg zonës për të lejuar hetuesit të bëjnë punën e tyre.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...