Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Gashi: Një pjesë e shqiptarëve shtëpitë e djegura gjatë luftës i kanë ndërtu me material të Serbisë

Extra AL PVC

Avokati Tomë Gashi, ka thënë në “Debat Plus”, se një pjesë e shqiptarëve të cilëve u janë djegur shtëpitë në kohën e luftës, i kanë rindërtuar ato me material të blerë nga Serbia.

Gashi tha se kjo tregon për mungesë të vetëdijes kombëtare.

“Një cent për ilaç, prej Serbisë s’duhet me marrë, e ka thënë një zyrtare që edhe oksigjenin prej tyre s’e marr. Çfarë populli jem, një pjesë e shqiptarëve I kanë ndërtu shtëpitë e tyre të djegura që ua kanë djegë Serbia ia kanë ndërtu me material të Serbisë. I kam dëgju duke thënë se të Serbisë janë më të mira. Nëse dikush ta djegë shtëpinë, t’i vret anëtarët e familjes, edhe shkon blen produkte të Serbisë, ata s’janë shqiptarë hiç”, tha ai.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...