Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Foshnja një vjeç gjendet në autostradë, për dy ditë i mbijetoi stuhive në Louisiana

Extra AL PVC

Zyra e sherifit në Louisiana të SHBA-së ka njoftuar se një fëmijë njëvjeçar ka shpëtuar mrekullisht, pas dy ditëve që këtë vend e goditi moti i ligë dhe stuhitë e shumta.

Ishte shoferi i një kamioni që e gjeti në skaj të rrugës, pasi vëllai tij 4-vjeç u gjet i vdekur kurse e ëma e tij u arrestua në Mississippi.

Sherifi Gary “Stitch” Guillory tha se foshnja kishte pickime nga insektet, por që në përgjithësi ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

Raporti i autopsisë ishte pezulluar për 4-vjeçarin që u gjet i vdekur të hënën, rreth 322 kilometra në perëndim të New Orleans. Trupi u gjet në liqen në afërsi të autostradës që lidh me shtetin e Teksasit.

Pas hetimeve, autoritetet zbuluan se ai ishte parë për herë të fundit të shtunën me të ëmën, Aaliyah Jack, 25-vjeçe dhe me njëvjeçarin.

Nga frika se do të mund të ketë vdekur edhe njëvjeçari, autoritet përgatitën të martën operacionin e kërkimit në ujë ku u gjet vëllai i tij i vdekur. Por disa orë më vonë një shofer kamioni i telefonoi policisë, për t’ia bërë me dije se ka gjetur foshnjën.

“Është mrekulli që njëvjeçari ishte akoma gjallë”, tha sherifi para gazetarëve gjatë një konference.

Ndryshme uragani Berly ka goditur pjesën lindore të Teksasit gjatë të hënës, kurse kërkimi i foshnjës u pengua shumë nga shirat e dendur dhe erërat e forta.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...