Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Është majtak, por penalltitë i gjuan me këmbë të djathtë – Dembele ka zbuluar arsyen pse e bënë këtë

Extra AL PVC

Një nga heronjtë e fitores së Francës ndaj Portugalisë në çerekfinale të Kampionatit Evropian, Ousmane Dembele është shpallur lojtari i ndeshjes.

Ai hyri në lojë si zëvendësues, e më pas shënoi nga penalltitë me këmbën e djathtë edhe pse është këmba më e dobët e tij, gjë që shkaktoi diskutime interesante në rrjetet sociale.

Megjithatë, në një nga intervistat e tij të mëparshme teksa luante për Rennes në të kaluarën, ai foli për këtë fenomen.

“Unë jam mëngjarash, por gjuaj penallti me këmbën e djathtë, sepse gjuaj më mirë me të”, ka shpjeguar shkurt francezi talentin e tij të jashtëzakonshëm.

Dembele ka shënuar dy herë penallti me Barcelonën me këmbën e djathtë dhe njëherë tjetër me fanellën e Rennesit.

Ai u tregua i saktë edhe ndaj Portugalisë, derisa në përgjithësi ka pesë gola në 48 paraqitje me Francën.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...