Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Erdogan: Perspektiva e një konflikti të drejtpërdrejtë mes NATO-s dhe Rusisë është shqetësuese

Extra AL PVC

Presidenti i Turqisë, Tayyip Erdogan, e konsideron alarmante perspektivën e “një konflikti të drejtpërdrejtë mes NATO-s dhe Rusisë”.

“Perspektiva e një konflikti të drejtpërdrejtë midis NATO-s dhe Rusisë është shqetësuese,” tha presidenti turk.

Samiti i NATO-s në prani të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky vendosi të rrisë ndihmën për Kievin duke dërguar avionë luftarakë dhe sisteme kundërajrore.

Kremlini njoftoi në përgjigje të këtyre vendimeve se NATO është “plotësisht e përfshirë” në luftën në Ukrainë dhe njoftoi masa për t’iu kundërvënë këtij “kërcënimi serioz”.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...