Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

E rëndë në Australi/ Babai djeg shtëpinë dhe mbyll brenda shtatë fëmijët, 3 të vdekur

Extra AL PVC

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sydney të Australisë, ku një 28 vjeçar i vuri flakën shtëpisë dhe mbylli dyert, duke mos u lënë asnjë shans fëmijëve të dilnin jashtë.

Siç raportojnë mediat e huaja, 3 fëmijët më të vegjël të çiftit ndërruan jetë në vend, ndërsa 4 të tjerë të moshave 4-11 vjeç ia dolën të shpëtonin bashkë me të ëmën. Kjo falë ndihmës së fqinjëve, të cilët panë shtëllungat e tymit dhe ndërhynë.

Njëri nga fqinjët, Jarrod Haëkins tha se dëgjoi britmat e fëmijëve dhe vrapoi drejt shtëpisë. Ai rrëfen se babai i fëmijëve me gjakftohtësi të plotë u përpoq ta ndalonte.

Ndaj të riut rëndojnë 3 akuza për vrasje, 5 të tjera për tentativë vrasjeje e po ashtu për shkatërrim prone. Tashmë ai ndodhet në spital nën masa të rrepta sigurie, ndërsa nuk paraqesin rrezik pjesa tjetër e familjes.

Autoritetet australiane e kanë cilësuar si një ndër rastet më të rënda që kanë hasur ndonjëherë.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...