Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Dumfries ka një reagim befasues kur u pyet për vendimin e penalltisë së Anglisë

Extra AL PVC

Mbrojtësi i Holandës, Denzel Dumfries pati një reagim befasues kur u pyet për vendimin e diskutueshëm të penalltisë së Anglisë mbrëmjes e së mërkurës.

Anglia mundi Holandën me rezultat 2-1 të mërkurën për të vendosur një përballje përfundimtare në finale kundër Spanjës në Berlin të dielën mbrëma.

Xavi Simons hapi rezultatin me një goditje të fortë nga distanca e largët përpara se Tre Luanët të barazonin me Harry Kane nga penalltia.

Kane fitoi penalltinë pas një përplasjeje me Dumfries, i cili tentoi të bllokonte goditjen e sulmuesit, por në vend të kësaj e goditi atë në këmbë.

Gjyqtari gjerman, Felix Zwayer rishikoi incidentin në VAR përpara se t’i jepte Anglisë një penallti, e cila u diskutua nga të gjithë.

Zëvendësuesi i pjesës së dytë, Ollie Watkins shënoi golin e fitores në minutën e 90-të dhe zbuloi se e kishte parashikuar saktë se çfarë do të ndodhte.

Dumfries foli gjithashtu për mediat pas ndeshjes gjysmëfinale të Euro 2024 dhe ndau mendimet e tij për incidentin e penalltisë me Kane.

Ai tha se nuk e ka bërë me ‘qëllim’ dhe merr të gjithë ‘përgjegjësinë’ për momentin.

“Unë marr të gjithë përgjegjësinë për momentin e penalltisë. Nuk e bëra me qëllim. Thjesht doja të bllokoja goditjen”, ka thënë Dumfries.

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...