Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Chiesa, McKennie, Huijsen, Szczesny dhe shtatë të tjerë në shitje: Zbulohet çmimi që kërkon Juventusi

Extra AL PVC

Juventusi ka afruar emra si Douglas Luiz, Michele Di Gregorio dhe Khephren Thuram, por ata duhet të fokusohen në shitje përpara se t’i japin më shumë përforcim trajnerit të ri, Thiago Motta.

Tuttosport ka treguar se Juventusi po shet një formacion të tërë,  me 11 lojtarë në treg ku shihen edhe çmimet e tyre

Është një formacion 4-3-3 me Szczesny në portë, Mattia De Sciglio, Daniele Rugani, Dean Huijsen dhe Filip Kostic në mbrojtje, McKennie, Arthur dhe Hans Nicolussi në mesfushë, ndërsa Soulé, Arek Milik dhe Chiesa janë në sulm.

Tani, ka disa dallime midis statusit të këtyre lojtarëve. Për shembull, Thiago Motta është një tifoz i Huijsen dhe Soule, por Juventus do të jetë i gatshëm të shesë dyshen për një çmim të madh për të rritur buxhetin e tyre të transferimeve dhe për të balancuar librat.

Argjentinasi Soule vlerësohet nga klubi 28 milionë euro, ndërsa Huijsen diku rreth 20 milionë euro.

Chiesa po konsideron të ardhmen e tij në klub, por Juventus e ka vënë atë në treg pasi anësori heziton të nënshkruajë një zgjatje të kontratës përtej vitit 2025. Çmimi i kërkuar është 25 milionë euro.

Szczesny ishte në bisedime me Al-Nassr, por sipas raportit të fundit të Sky Sport , ish-lojtari i Arsenalit dëshiron të mbetet në Serie A.

Sipas Gazzettas, Motta ka njoftuar personalisht Arthurin, Ruganin, De Sciglio, McKennie, Milik dhe Kostic se nuk janë pjesë e projektit të tij.

Formacioni në shitje 

 

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...