Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Behrami për shkarkimet në Prishtinë: Me pas qenë këshilltar i Përparim Ramës, njëjtë ia kisha bo

Extra AL PVC

Analisti Artan Behrami tha se sot po merren të gjithë me shkarkimet që i bëri Përparim Rama dhe jo me Badovcin (shkëmbimet e pronave).

Ai tha se me qenë këshilltar i Ramës njësoj do të vepronte me shkarkimet.

“Shkarkimi i Ilirikut që duket se ka qenë më i afërt me Përparim Ramën se me PDK-në, ashtu është pa në sytë e PDK-së”.

“Kur e ka shkarku drejtorin e parë ke mendu që PDK e prish koalicionin. Kur e pa që kjo nuk po funksionon ai e rriti dozën ndaj PDK-së dhe e shkarkoi nënkryetaren, më lartë s’ka mujtë ku me shku. Kur e pa që kjo nuk funksionoi, me LDK dhe PDK nuk kanë folur për prishje të koalicionit por për ristrukturim”, tha ai nw Pressing, transmeton Express.

“Sot nuk po flasin për Badovcin por për shkarkime, unë me qenë këshilltar i Përparim Ramës njejtë ia kisha bë”, tha ai.

“Unë mendoj që është një praktikë e LDK-së dhe Përparim Ramës për mi ikë debatit dhe presionit që po ndodh për shkëmbimin e pronave”, u shpreh ai për shkarkimet që Rama i bëri ndaj njerëzve të PDK-së.

spot_img

Të fundit

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga burgu i Smrekonicë, Hajrizi ishte dënuar për vrasjen e policit rus të KFOR-it, shkruan TV...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi me armë zyrtare të afërmin e tij e që sipas hetimeve preliminare dyshohet se ishte...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e parë që ka intervistuar është edhe reperi Ledri Vula, ku foli për verën, pushimet, koncertet. Alba...